Rubriky:

Míčové sporty

Houston - Washington 4:5 Stav série 0:1 Washington vyhrál první duel Světové série v Houstonu

23. října 2019 09:01 - Houston

Baseballisté Washingtonu vyhráli první zápas Světové série. Třemi odpaly včetně jednoho homerunu zazářil v úvodu finále zámořské MLB dvacetiletý Juan Soto a Nationals v Houstonu porazili domácí Astros 5:4.

 

Thomas B. Shea, Reuters

"Na tenhle moment jsme dlouho čekali a jsem nadšený, jak jsme vstup do finále zvládli. Budeme bojovat dál," řekl Dave Martinez, manažer Nationals, kteří jsou ve Světové sérii poprvé v historii klubu. "Pobláznili jsme hlavní město," dodal.

Astros se dostali do dvoubodového vedení díky odpalu Yuliho Gurriela na dva auty v dohrávce první směny. Více bodů už nadhazovač Nationals Max Scherzer v dalších čtyřech směnách nepovolil, i když jeho výkon byl hodně upracovaný.

První bod Washingtonu zařídil homerunem ve druhé směně pětatřicetiletý Ryan Zimmerman. Vnější polař Soto odpalem za bariéru vyrovnal ve čtvrté směně na 2:2 a dvoumetovým odpalem o směnu později pomohl k obratu na 5:3. Washingtonu se tak podařilo porazit hvězdného nadhazovače Houstonu Gerrita Colea.

Houston dotáhl na rozdíl bodu George Springer, který v sedmé směně odpálil homerun a v osmé stáhl bod dvoumetovým odpalem. "Raději bych vyhrál. Dařilo se mi, skvělé, ale výhru bych přivítal víc," řekl zklamaný Springer.

Šanci bude mít hned ve středu, kdy se v Minute Maid Parku v Houstonu uskuteční druhé utkání Světové série hrané na čtyři vítězné zápasy.

Světová série, finále baseballové MLB - 1. zápas:
Houston Astros - Washington Nationals 4:5.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.