Charlotte - Chicago 126:125Satoranský si při debutu připsal dva body a Chicago prohrálo

Charlotte/Praha

Český rozehrávač Tomáš Satoranský musel strávit v soutěžní premiéře v dresu basketbalistů Chicaga porážku ve středečním utkání NBA na hřišti Charlotte 125:126. Sedmadvacetiletá letní posila Bulls z Washingtonu si za 24 minut a 22 sekund na hřišti připsala dva body a tři asistence.

Basketbalista Chicaga Bulls Tomáš Satoranský (vlevo) a Cody Zeller v Charlotte Hornets.

V dresu vítězů zazářil 27 body debutující P. J. Washington, jehož si Hornets vybrali letos jako dvanáctku draftu. Bulls nepomohl ani výkon Fina Lauriho Markkanena, který zaznamenal double double díky 35 bodům a 17 doskokům.

Satoranský přišel do Chicaga po tříletém působení ve Washingtonu 1. července výměnou za dvě volby na draftu. Jediný současný český zástupce v NBA podepsal s Bulls tříletou smlouvu na celkem 30 milionů dolarů (673 milionů korun).

Stejně jako v posledních dvou vítězných testech v Torontu (105:91) a doma proti Atlantě (111:93) nastoupil Satoranský v základní sestavě a spolu s ním se do ní zařadili opět Markkanen, Zach LaVine, Otto Porter Jr. a Wendell Carter Jr.

Na palubovce strávil Satoranský v úvodu necelých šest minutě a připsal si za tu dobu jednu asistenci. Ve třetí minutě po jeho přihrávce Markkanen získal hostům vedení 6:5. Ve druhé čtvrtině, v které Bulls prohrávali dokonce i o 16 bodů, přidal asistenci při Porterově snížení na 49:63.

Nejlepší ofenzivní pasáž měl český reprezentant krátce po začátku druhého poločasu. Nejdříve předvedl krásnou přihrávkou na LaVineho a prvních bodů se dočkal v čase 27:27, kdy zakončil průnik středem a zkorigoval na 66:67.

Od střídání ve 31. minutě se Satoranský vrátil na hřišti až na závěrečných 127 sekund za stavu 118:118, ale výhru zlomili na svou stranu domácí.

Výsledky NBA:
Charlotte - Chicago 126:125 (za hosty Satoranský 2 body a 3 asistence), Indiana - Detroit 110:119
Orlando - Cleveland 94:85
Brooklyn - Minnesota 126:127 po prodl.
Miami - Memphis 120:101
Portland - Denver 100:108
Dallas - Washington 108:100
San Antonio - New York 120:111
Utah - Oklahoma City 100:95
Phoenix - Sacramento 124:95