Rubriky:

Míčové sporty

Olomouc si může v Južném vybojovat po letech Ligu mistryň

28. října 2019 16:34 - Južne

Olomoucké volejbalistky budou v úterý vpodvečer bojovat u Černého moře o účast v základní fázi Ligy mistryň, a aby si splnily sen, musejí Chimik Južne porazit. Před týdnem totiž doma prohrály po obrovské bitvě 2:3.

 

Luděk Peřina, ČTK

"Na Ukrajině se může stát cokoliv. Chceme moc postoupit. Po dvaceti třech letech by byla Liga mistryň tady v Olomouci. Lidé by přišli se kouknout na dobrý volejbal a na světové týmy," řekla Olomouckému deníku reprezentační univerzálka Gabriela Orvošová, která již v 18 letech patří k tahounkám Hanaček.

Pokud by se jim nad Chimikem podařilo zvítězit 3:0 nebo 3:1, mohly by slavit postup, v případě vítězství 3:2 by rozhodl zlatý set do 15 bodů. V minulé sezoně začaly olomoucké hráčky již ve druhém předkole a přes favorizovaný rumunský tým Alba Blaj neprošly.

Letos nastoupily až ve třetím předkole, tie-break s Chimikem před týdnem prohrály nejtěsnějším rozdílem 13:15. "Dvojzápas je stále otevřený. Poznali jsme, že soupeř je hratelný. Pro nás je důležité, že jsme doma sehráli skvělý zápas," uvedl kouč Petr Zapletal.

Ukrajinský mistr spoléhá hlavně na útoky smečařek Bojkovové a Kozlovové, v olomoucké sestavě se v úvodním duelu postarala o nejvíce bodů Orvošová, která jich nasbírala 26.

Odveta v Južném začne v 17:00 SEČ. Vítěz dvojzápasu se v Lize mistryň přiřadí do skupiny C k obhájci trofeje Novaře, Lodži a Stuttgartu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.