Rubriky:

Míčové sporty

Jihostroj zvládl moravský dvojboj, v Brně vyhrál po obratu

28. října 2019 21:03 - Brno

Českobudějovičtí mistři zvládli náročný volejbalový víkend a během 24 hodin si v extralize připsali dvě vítězství. V neděli v hale nováčka Beskyd vyhráli 3:1, dnes v Brně předvedli velký obrat a pětisetovou bitvu získali pro sebe po dramatické koncovce 16:14. Na druhém místě Jihočeši ztrácejí bod na Karlovarsko, které hrálo zatím čtyřikrát a ještě neztratilo ani set.

 

, Právo

Jihostroj dnes začal v Brně ospale, domácím se dařil servis a povedený úvod jim zvedl sebevědomí. Ve druhé sadě Křesťana nahradil na postu univerzála Šotola, který se nakonec na vydřeném vítězství favorita podílel 25 body.

Třetí sada už hostům vyšla podle představ a vyhráli ji rozdílem devíti bodů, pak zvládli vypjatou koncovku a v rozhodujícím setu dohnali manko 11:13. Zápas ukončil bodem ze servisu bulharský smečař Mechkarov, letní posila Jihostroje.

Zápas před téměř osmi stovkou diváků trval bezmála dvě a čtvrt hodiny. Brnu zisk bodu nestačil na posun v tabulce, zůstalo páté.

Uniqa extraliga volejbalistů - dohrávka 4. kola:
Brno - České Budějovice 2:3 (20, 23, -16, -24, -14)
Nejvíce bodů: Římal 23, Hrazdira 15, August 12 - Šotola 25, Michálek 15, Mechkarov 11.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.