Itálie - Česko 52:62Basketbalistky zahájily boje o ME výhrou nad favoritem

Cagliari

Inspirovaly se skvělými výkony svých kolegů na nedávném MS v Číně! České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Kia Vaughnová při tréninku české reprezentace.

Reprezentantky v létě na mistrovství Evropy obsadily předposlední místo, ale tehdy se musely obejít mimo jiné bez Julie Reisingerové a Kii Vaughnové. A obě pivotky, které šampionát zmeškaly kvůli zranění, dnes patřily k hlavním oporám. Reisingerová byla s 15 body nejlepší střelkyní týmu, hned za ní skončila s 11 body Vaughnová.

Češky sice v Cagliari vyhrály první poločas 33:29, ale po čtyřminutové sérii bez koše a sérii 0:10 ve třetí čtvrtině se dostala Itálie do vedení 39:33. Trenér Svitek si však vzal oddechový čas, který nastartoval hostující celek k obratu. Po třetí čtvrtině už zase české hráčky vedly 44:41 a náskok do konce zápasu ještě vylepšily.

Český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát, který v roce 2021 budou hostit finalisté minulého Eurobasketu Španělsko s Francií, postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na ME 2021 - skupina D:
Itálie - Česko 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)
Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.
Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).