Rubriky:

Míčové sporty

Barcelona - Sparta 2:1 Sparta na úvod elitní fáze Ligy mistrů podlehla Barceloně

20. listopadu 2019 16:41 - Minsk/Praha

Futsalisté Sparty na úvod elitní fáze Ligy mistrů v Bělorusku neudrželi vedení nad Barcelonou a favoritovi podlehli 1:2. Čeští šampioni poprvé v tomto ročníku soutěže zaváhali, ve druhém zápase čtyřčlenné skupiny ve čtvrtek vyzvou domácí Minsk.

 

AC Sparta Praha futsal

Sparťané, kteří v minulé sezoně sesadili z pomyslného českého futsalového trůnu Chrudim, při svém premiérovém startu v LM vyhráli všechna tři utkání v domácí základní skupině. Také dnes začali Pražané dobře a už ve třetí minutě otevřel skóre kapitán Drahovský po přihrávce bývalého barcelonského hráče Wildeho.

Brankář Vahala pak Spartu dlouho držel a překonat ho dokázal až těsně před koncem první půle Dyego. Barcelona, která soutěž dvakrát vyhrála a v minulé sezoně skončila třetí, dokonala obrat ve 27. minutě zásluhou Aicarda. Další střely pochytal výborný Vahala, ale tým trenéra Simitčiho těsnou porážku neodvrátil ani při závěrečné power play.

Pouze vítězové každé ze čtyř skupin postoupí do závěrečného Final Four. Mezi nejlepší čtyři celky Ligy mistrů se český zástupce ještě nikdy nedostal.

Elitní fáze futsalové Ligy mistrů - skupina D v Minsku:
FC Barcelona - Sparta Praha 2:1 (1:1)
Branky: 20. Dyego, 27. Aicardo - 3. Drahovský.
Sestava Sparty: Vahala (Plecitý, Cardoso) - Kocič, Novak, Wilde, Grbeša - Rick, Brahimi, Amadeu, Seidler, Drahovský, Křivánek, Hora. Trenér: Simitči.
Minsk - Cherson 1:2 (0:1)
1. Barcelona 1 1 0 0 2:1 3
  Cherson 1 1 0 0 2:1 3
3. Minsk 1 0 0 1 1:2 0
  Sparta Praha 1 0 0 1 1:2 0
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.