Benátky - USK Praha 50:77Basketbalistky USK vyhrály i bez trojek

Basketbalistky USK Praha vyhrály v 6. kole Evropské ligy v hale posledních Benátek jednoznačně 77:50 a v čele skupiny A mají stejný bodový zisk jako obhájkyně prvenství z Jekatěrinburgu. Nejlepší střelkyní vítězek byla se 16 body Brionna Jonesová. Pražanky paradoxně v utkání nevstřelily ani jednu trojku, o kterou se pokoušely sedmkrát.

Brionna Jonesová byla v Benátkách nejlepší střelkyní USK Praha.

Další duel čeká svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové za týden doma proti belgickému celku Castors Braine.

První koš sice daly domácí hráčky, ale Pražanky následně ukázaly svou sílu čtrnáctibodovou šňůrou. První čtvrtinu ovládly 22:6 a osmi body se na tom podílela Valériane Vukosavljevičová.

V té druhé domácí tým zlepšil v úvodu střelbu a stihl v této fázi za tři a půl minuty deset bodů, čímž snížil na 16:28. Jenže pak české šampionky nedovolily italskému celku skórovat až do začátku druhého poločasu a samy navýšily rozdíl na 34 bodů.

Ve zbytku utkání mohly povolit, a přestože zbývající dvě čtvrtiny prohrály, vychutnaly si jednoznačnou výhru. Vedle Jonesové si připsaly dvouciferný počet bodů také Vukosavljevičová (15) a Alyssa Thomasová (14).

Evropská liga basketbalistek - skupina A, 6. kolo:
Benátky - USK Praha 50:77 (6:22, 16:50, 34:67)
Nejvíce bodů: Petronyteová 18, Andersonová 13, Goriniová 7 - Jonesová 16, Vukosavljevičová 15, Thomasová 14. Fauly: 21:18. Trestné hody: 16/14 - 24/15. Trojky: 4:0. Doskoky: 41:50.
Jekatěrinburg - Bourges 86:47
Orenburg - Riga 69:61
Castors Braine - Cukurova 90:59.