Volejbalisté Karlovarska i Kladna v poháru uspěli, Ostrava padla

Ostravští volejbalisté prohráli v úvodním kole Poháru CEV doma s rakouským celkem Aich/Dob 2:3. Ve Vyzývacím poháru naopak oba čeští zástupci uspěli: Karlovarsko doma zdolalo Stroitěl Minsk 3:1, Kladno vyhrálo v Rumunsku nad Craiovou 3:2. Odvety se hrají v příštím týdnu.

Volejbalisté Karlovarska se mohli radovat z vítězství (archivní foto)

Více než dvouhodinový ostravský zápas začal minutou ticha za oběti ranní střelby v místní fakultní nemocnici. Aich letos obhájil rakouský titul, do Ligy mistrů se sice neprobojoval, ale v Ostravě mezinárodní soubor s třemi slovenskými volejbalisty v sestavě své kvality potvrdil. Rozhodující pátou sadu proměnili hosté v jednoznačnou záležitost a vyhráli ji 15:7.

Karlovarsko už má za sebou předkolo Vyzývacího poháru, v němž vyřadilo Vardar Skopje, a do hlavní fáze vykročil vedoucí celek české extraligy rovněž nadějně. Běloruský protivník zaskočil Západočechy jen v úvodním setu, pak už zápasu kralovali domácí hráči. Univerzál Filip Rejlek bodoval čtyřiadvacetkrát.

Kladno rozhodlo v tie-breaku

Kladno v Rumunsku dokázalo dvakrát vyrovnat a v tie-breaku zvítězilo 15:11. Hosté dvacetkrát bodovali blokem, jejich nejúspěšnějším útočníkem byl se 17 body bývalý reprezentační smečař Tomáš Hýský.

Další český zástupce v Poháru CEV Dukla Liberec nastoupí v Istanbulu proti Galatasarayi ve středu. V druhém kole Ligy mistrů se České Budějovice ve čtvrtek představí doma, jejich soupeřem bude italský obhájce prvenství Civitanova.