V utkání nejhůře bránících týmů NBA dal Martin 50 bodů

NEW YORK

Dva nejhůře bránící týmy v NBA nezůstaly v úterním vzájemném utkání nic dlužny své pověsti. V zápase, který rozhodlo až prodloužení, padlo 284 bodů a domácí Golden State Warriors porazili Sacramento Kings 143:141. Rozehrávači Kevinu Martinovi se poprvé v kariéře podařilo nastřílet 50 bodů, z vítězství a ukončení série pěti porážek se ale radoval jeho protějšek Monta Ellis, který dal rovněž životních 42 bodů.

Shodou okolností i předchozí vzájemný zápas v Oaklandu neměl po základní hrací době vítěze, tehdy se dokonce prodlužovalo třikrát, než Kings zvítězili 135:133. "Když to došlo do prodloužení, museli jsme se smát. Tady my zápasy bez prodloužení ukončit neumíme," přiznal jiný rozehrávač Sacramenta Beno Udrih, který měl v posledním momentě možnost nastavení odvrátit. Ale minul koš, stejně jako jeho spoluhráči v předchozích šesti střelách. Hrdina týmu Martin dokonce v posledních sedmi minutách nedal ani bod.

Ani první prodloužení naopak nerozhodlo duel Bostonu s Charlotte, který domácí Celtics rozhodli ve svůj prospěch až po druhé nastavené pětiminutovce. Zasloužil se o to trojkou dvě sekundy před koncem Ray Allen. Boston se při současné nečekané domácí prohře Orlanda od Toronta (95:99) posunul na druhou pozici ve Východní konferenci, zatímco Charlotte po smolné porážce zaostávají o jednu výhru za osmou postupovou pozicí.

NBA:
Boston - Charlotte 111:109 po prodl., Dallas - Miami 98:96, Golden State - Sacramento 143:141 po prodl., LA Clippers - New Orleans 98:104, Memphis - Washington 112:107, Milwaukee - LA Lakers 98:104, New Jersey - Detroit 111:98, Orlando - Toronto 95:99, Phoenix - Houston 114:109.