Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalovou Ligu mistryň poprvé vyhrál turecký klub

20. března 2011 18:47 - ISTANBUL

Volejbalovou Ligu mistryň poprvé vyhrál klub z Turecka. V dnešním finále v Istanbulu porazil domácí celek VakifGünes před sedmi tisícovkami diváků 3:0 Rabitu Baku, která v úvodním kole play off vyřadila Prostějov. Také ázerbájdžánský volejbal si nicméně připsal historický úspěch, členkou stříbrného týmu je i bývalá prostějovská smečařka Kimberly Glassová.

Turecký klub hrál ve finále Ligy mistryň popáté, ale na triumf až do dnešního dne čekal marně. Poprvé se do finále tehdejšího PMEZ probojovaly v roce 1980 hráčky Eczacibasi Istanbul, nestačily však na Rudou hvězdu Praha, současný Olymp.

Po osmi letech chyběl ve finále Ligy mistryň italský tým. Jediný zástupce Itálie v istanbulském Final Four Scavolini Pesaro prohrál oba víkendové zápasy a obsadil čtvrté místo. Třetí skončil další turecký celek Fenerbahce, klubový mistr světa, který v semifinálovém derby překvapivě podlehl VakifGünesi v pěti setech.

 

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.