V extralize volejbalistů už není bez porážky ani Jihostroj

Už i volejbalisté Českých Budějovic v extralize prohráli. Vedoucí celek tabulky po sedmi vítězstvích za sebou neuspěl v Liberci, kde sice vyhrál první set, ale nakonec podlehl 1:3. Jihočeši vedou už jen o bod před Ústím nad Labem, které stejným poměrem zvítězilo nad Brnem.

Volejbalisté Českých Budějovic na archivním snímku

Karlovarsko si snadno poradilo se Zlínem a před startem v Lize mistrů vyzkoušelo novou posilu. Po zranění kapitána Lukáše Ticháčka doplnil mladého Martina Kočku na nahrávce sedmadvacetiletý nizozemský reprezentant Wessel Keemink.

"Myslím, že se sehrajeme rychle," prohlásil po prvním tréninku v Karlových Varech Keemink, který má za sebou i angažmá v Modeně.

Ostrava vyhrála v Odolena Vodě první set, ale pak už na domácí mužstvo nestačila a prohrála popáté za sebou.

"Do utkání jsme vstoupili v pohodě, ale v dalším průběhu jsme si neporadili především se soupeřovým servisem. Pokud něčeho musíme litovat, pak je to závěr třetí sady. V něm jsme si neodpustili dvě fatální chyby, za které nás Aero potrestalo," řekl spolupracovníkovi ČTK trenér hostů Jan Václavík.