Míčové sporty

V extralize volejbalistů už není bez porážky ani Jihostroj

27. listopadu 2020 20:36 - Praha

Už i volejbalisté Českých Budějovic v extralize prohráli. Vedoucí celek tabulky po sedmi vítězstvích za sebou neuspěl v Liberci, kde sice vyhrál první set, ale nakonec podlehl 1:3. Jihočeši vedou už jen o bod před Ústím nad Labem, které stejným poměrem zvítězilo nad Brnem.

Profimedia.cz

Karlovarsko si snadno poradilo se Zlínem a před startem v Lize mistrů vyzkoušelo novou posilu. Po zranění kapitána Lukáše Ticháčka doplnil mladého Martina Kočku na nahrávce sedmadvacetiletý nizozemský reprezentant Wessel Keemink.

"Myslím, že se sehrajeme rychle," prohlásil po prvním tréninku v Karlových Varech Keemink, který má za sebou i angažmá v Modeně.

Nahrávač Janouch prodloužil u Lvů smlouvu do roku 2023

Ostrava vyhrála v Odolena Vodě první set, ale pak už na domácí mužstvo nestačila a prohrála popáté za sebou.

"Do utkání jsme vstoupili v pohodě, ale v dalším průběhu jsme si neporadili především se soupeřovým servisem. Pokud něčeho musíme litovat, pak je to závěr třetí sady. V něm jsme si neodpustili dvě fatální chyby, za které nás Aero potrestalo," řekl spolupracovníkovi ČTK trenér hostů Jan Václavík.

NIQA extraliga volejbalistů - 6. kolo:
Liberec - České Budějovice 3:1 (-21, 18, 22, 21)
Nejvíce bodů: M. Kriško 23, Krajčovič 16, T. Kriško 11 - Rejlek 18, Michálek 15, Stoilovič a Mach po 10.
Odolena Voda - Ostrava 3:1 (-17, 15, 23, 17)
Nejvíce bodů: Hladík 18, Demar 16, Vanags 13 - Janků 16, Ihnát 15, Kružkov 13.
Ústí nad Labem - Brno 3:1 (20, 19, -23, 24)
Nejvíce bodů: Bornemann 17, Parraguirre 15, Kobolka 12 - Římal 20, Licek 13, Hrazdira 12.
Karlovarsko - Zlín 3:0 (17, 15, 13)
Nejvíce bodů: Indra 19, Wiese 14, Vašina 11 - Adamec 9.

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.