Legendární Jordan porušil pravidlo mlčení a od NBA dostal pokutu 100 tisíc dolarů

13. září 2011 11:11 - NEW YORK

Vedení basketbalové NBA udělilo vysokou pokutu 100 tisíc dolarů (1,8 miliónu korun) své bývalé hvězdě Michaelu Jordanovi. Majitel týmu Charlotte Bobcats totiž porušil pravidlo, jež vlastníkům klubů a jejich zaměstnancům zakazuje vyjadřovat se do médií k probíhajícímu vyjednávání o podobě kolektivní smlouvy.

 

Jason DeCrow, ČTK/AP

Legendární Jordan se v srpnovém rozhovoru pro australský deník The Herald Sun vyslovil pro systém rozdělování podílu na zisku, jenž by menším klubům pomohl k finanční stabilitě. Zároveň se v této souvislosti zmínil o australské hvězdě Milwaukee Andrewu Bogutovi, čímž porušil pravidla NBA podruhé.

Vedení soutěže těsně před startem výluky 1. července zakázalo majitelům klubů veřejné výroky pod hrozbou pokuty až do výše jednoho miliónu dolarů.

Šestinásobný vítěz NBA Jordan je majitelem Charlotte od loňského února. Nová sezóna by měla začít 1. listopadu, kvůli rozdílným představám vlastníků klubů a hráčské asociace je však vážně ohrožena.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.