Nymburští basketbalisté prohráli ve VTB lize v Krasnodaru

Basketbalisté Nymburka ve VTB lize dál čekají na první úspěch. Čtvrtou porážku za sebou si český mistr připsal v Krasnodaru, kde prohrál 63:72. V tabulce skupiny B patří Středočechům osmé místo, pod nimi je pouze Minsk s nižším počtem odehraných zápasů.

Pavel Pumprla z Nymburka se snaží prosadit proti obraně basketbalistů Rigy. Ilustrační foto.

Nymburk sice nastřílel v druhé čtvrtině jen devět bodů a v poločase prohrával 26:38, ale potom se dokázal do hry vrátit. Na přelomu třetího a čtvrtého dějství se hosté desetibodovou šňůrou dokonce dostali do vedení, avšak závěr vyšel opět lépe ruskému mužstvu. Lokomotiv si připsal druhou výhru z pěti zápasů.

Nejlepším nymburským střelcem byl autor 15 bodů Chester Simmons, nikdo další z jeho spoluhráčů však už dvouciferného součtu nedosáhl.

Příští zápas čeká osminásobného českého mistra za týden, v neděli 6. listopadu nastoupí v hale Lietuvosu Rytas.

VTB liga basketbalistů, skupina B:
Lokomotiv Kubaň Krasnodar - ČEZ Basketball Nymburk 72:63 (19:17, 38:26, 53:48)
Nejvíce bodů: Rivers 16, Šeleketo a Traore po 10 - Simmons 15, Pumprla a Sokolovský po 9. Trestné hody: 20/15 - 12/9. Fauly: 20:21. Trojky: 7:10.
Jenisej Krasnojarsk - Lietuvos Rytas 75:82.