Čeští házenkáři na úvod turnaje v Srbsku porazili Chorvatsko

3. listopadu 2011 22:40 - NIŠ

Čeští házenkáři na úvod přípravného turnaje v Srbsku porazili Chorvatsko 33:31 po poločase 14:14. Pro národní tým je turnaj čtyř zemí ideální příležitostí otestovat podmínky, jaké bude mít během lednového mistrovství Evropy, neboť právě v Niši nastoupí k zápasům základní skupiny. V druhém dnešním utkání Srbsko prohrálo s Maďarskem 25:32 (14:16).

 

Zdeněk Němec, ČTK

Reprezentace se až na Jana Stehlíka sešla před cestou do Srbska kompletní a na jejím výkonu to bylo znát, neboť dokázala překvapivě porazit loňského finalistu mistrovství Evropy. Vstup do utkání se však Čechům nevydařil a brzy prohrávali 1:4. Rychle ale srovnali krok a nedlouho před poločasem vedli 14:11.

Ve druhém poločase už to byli Chorvati, kdo neustále dotahoval náskok soupeře. V posledních minutách sledovala tisícovka diváků pořádné drama: Češi vedli o gól a definitivní podobu výsledku dal až nejlepší střelec českého týmu Filip Jícha proměněným sedmimetrovým hodem.

Trenér Martin Lipták byl nadmíru spokojen. "S výkonem můžeme být spokojeni. Nevydařila se nám jen poslední desetiminutovka první půle, kdy jsme se nedokázali prosazovat v útoku a byli nepřesní v obraně. Jinak jsme však hráli výborně a disciplinovaně. Výhra nám ukázala, že můžeme hrát s nejlepšími světovými týmy," pochválil mužstvo kouč.

V pátek se výprava přesune do Bělehradu, kde reprezentace v sobotu nastoupí proti Maďarsku. V neděli ji čeká zápas proti domácímu výběru ve Vršaci.

Přípravný turnaj házenkářů v Niši (Srbsko):
Chorvatsko - ČR 31:33 (14:14)
Branky ČR: Jícha 9, Filip, Vítek a Horák všichni 5, Kubeš 3, Nocar a Motl po 2, Vraný a Sobol po 1. Nejvíce branek Chorvatska: Duvnjak 9, Minčevič 5. Rozhodčí: Stojkovič, Nikolič (oba Srb.). Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/3. Vyloučení: 2:3. Diváci: 1000.
Srbsko - Maďarsko 25:32 (14:16)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.