Volejbalisté liberecké Dukly vyhráli Český pohár

22. února 2021 19:40 - Karlovy Vary

Volejbalisté liberecké Dukly slaví dvanáctý triumf v domácím poháru. Severočeský celek porazil ve finále domácí Karlovarsko 3:0 po setech 25:22, 25:18, 25:23 a k jednomu federálnímu prvenství přidali jedenácté české.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

Hráči Karlovarska měli v domácím prostředí lepší vstupy do všech tří setů, ale ani jednou nedokázali náskok udržet. "Kluci přesně splnili, co jsme si řekli. Byli jsme trpěliví, pevní v obraně a spolehlivě ztrátovali. To byl klíč," řekl Nekola.

Dukla získala Československý pohár v roce 1975. Pak se dočkala až v samostatné české soutěži v roce 1992 a od té doby je nejlepším celkem v poháru. Na trůn se vrátila po třech letech. "Je to super. Kluci předvedli fantastický výkon. Od prvního balonu bylo vidět, za čím si šli," radoval se trenér Michal Nekola v České televizi.

Zleva Vojtěch Patočka a Marcel Lux z Karlových Varů ve finále Final Four Českého poháru volejbalistů

Slavomír Kubeš, ČTK

Vyrovnaný první set rozhodla Dukla lépe zvládnutou koncovkou. Při podání univerzála Michala Kriška a bloku Leikepa otočili z 18:19 na 22:19 "Udělali jsme jednoduché a zbytečné chyby," uvedl univerzál Karlovarska Patrik Indra.

V druhém setu si Karlovarsko vypracovalo pětibodový náskok (10:5), ale bojovněji naladění hráči Liberce vývoj otočili. Chytali v poli těžké míče, srovnali na 11:11 a odskočili do vedení 19:15. Závěr setu obstaral s osmnácti body nejúdernější hráč utkání Michal Kriško sérií eso, smeč a eso.

Ve třetím setu Karlovarsko vedlo ještě 12:9, ale znovu propadlo. Liberec otočil z 13:15 na 16:15 a koncovka patřila Kriškům. Michal vybojoval mečbol a jeho slovenský jmenovec smečař Tomáš odstartoval liberecké nadšení. "Zápas od zápasu jsme hráli lépe. Teď to lehce oslavit a soustředit se na play off," řekl Nekola.

Finálový turnaj Českého poháru volejbalistů v Karlových Varech - finále:
Liberec - Karlovarsko 3:0 (22, 18, 23)
Rozhodčí: Krtička, Činátl. Čas: 93 min.
Nejvíce bodů: M. Kriško 18, T. Kriško 9, Krajčovič a Leikep po 8 - Indra 14, Wiese 10, Lux a Wilson po 8.

"Byli šikovnější, líp si poradili s nestandardními situacemi, my jsme se nemohli opřít o servis a vypadl nám útok z kůlu," řekl kouč poražených Jiří Novák.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: