Rubriky:

Míčové sporty

Bryant dále ztrácí sponzory

19. ledna 2004 19:11 - NEW YORK

Ruce pryč dávají sponzoři od basketbalové hvězdy Kobeho Bryanta. Po italské firmě Ferrero ukončili s hráčem spolupráci i zástupci McDonald's. Opora Los Angeles Lakers je v médiích často propírána kvůli loňskému obvinění ze znásilnění a rodinnému image celosvětového řetězce restaurací s rychlým občerstvením takové spojení zřejmě nesvědčí.

 

ČTK

Reklamní kontrakt vypršel Bryantovi na konci loňského roku a o novém u McDonald's nejspíše neuvažují. "O případných sponzorských vztazích v budoucnu není momentálně vhodné spekulovat," poznamenal mluvčí společnosti.

Bryanta, jenž pomohl Lakers ke třem titulům v NBA a byl považován za ideální vzor pro mládež, obvinila vloni mladá žena z Colorada ze znásilnění. Soudní projednávání případu začalo v říjnu, další přelíčení je naplánováno na 23. ledna.

ČTK, Sport.cz

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.