Westbrooka nahradí na rozehrávce ve Washingtonu Dinwiddie, Satoranský má nového poradce

5. srpna 2021 03:39 - New York

Po odchodu hvězdy Russella Westbrooka do Los Angeles Lakers získal Washington na post rozehrávače Spencera Dinwiddieho. Osmadvacetiletý basketbalista se podle agentury AP dohodl s Wizards na tříleté smlouvě na 62 milionů dolarů. Pelikání z New Orleans pro změnu angažovali dvojnásobného nejlepšího trenéra NBA Mikea D'Antoniho, který bude sloužit jako poradce hlavního kouče Willieho Greena.

 

twitter:@russwest44, Twitter

Dinwiddie strávil předchozích pět sezon v Brooklynu, za který ale v minulém ročníku kvůli vážnému zranění kolena odehrál jen tři zápasy. Předtím v životní sezoně 2019/20 měl průměr přes 20 bodů a šest asistencí na utkání.

V NBA oblékal také dres Detroitu, kde působil dva roky.

Satoranský bude mít slavného poradce

D'Antoni strávil uplynulou sezonu v Brooklynu jako asistent Steva Nashe. V NBA vedl Denver, Phoenix, New York, Los Angeles Lakers a Houston. Anketu o trenéra roku v zámořské lize vyhrál v letech 2005 a 2017.

Někdejší rozehrávač má bohaté zkušenosti i s evropským basketbalem z působení v Itálii, kde úspěšně hrál i trénoval v Olimpii Milán.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.