Srbsko - Nizozemsko 3:0 Obhájci titulu Srbové a volejbalisté Polska jsou na ME v semifinále

14. září 2021 19:35 - Gdaňsk/Praha
(Aktualizováno: 14. září 2021 22:39)

Domácí Polsko a také volejbalisté Srbska si zahrají o medaile na evropském šampionátu. Úřadující mistři světa Poláci zdolali 3:0 Rusko, Srbové rovněž v Gdaňsku přehráli ve třech setech Nizozemsko a dál drží naději, že obhájí dva roky staré zlaté medaile. V sobotním semifinále v Katovicích vyzve srbský tým lepšího z ostravského duelu Itálie - Německo, Poláci budou soupeřem buď české reprezentace, nebo Slovinska.

Hráči Srbska i Nizozemska sehráli pětisetové bitvy, než prošli do čtvrtfinále: úřadující mistři bojovali s Tureckem a Nizozemci s Portugalskem. Dnešní zápas nabídl jen tři sety. První zakončil esem Srečko Lisinac, v dalších dvou byl srbskou oporou zejména nejužitečnější hráč předloňského Eura Uroš Kovačevič.

Zbývající čtvrtfinále se budou hrát ve středu v Ostravar Areně. Po duelu Italů s Němci se o další překvapení pokusí čeští volejbalisté, kteří po vyřazení olympijských vítězů z Francie nastoupí proti obhájcům stříbra Slovincům. Zápas začne v 19 hodin.

Mistrovství Evropy volejbalistů - čtvrtfinále v Gdaňsku:
Srbsko - Nizozemsko 3:0 (23, 20, 25)
Polsko - Rusko 3:0 (14, 24, 19).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.