Rubriky:

Míčové sporty

Ivkovič končí u srbských basketbalistů, dal přednost mladším

24. září 2013 15:50 - Bělehrad

Srbští basketbalisté budou po pěti letech hledat nového trenéra. Legendární Dušan Ivkovič se rozhodl po mistrovství Evropy neprodloužit smlouvu. Na šampionátu ve Slovinsku skončili Srbové sedmí a jako poslední se kvalifikovali na mistrovství světa v příštím roce ve Španělsku.

 

Petr David Josek, ČTK/AP

"S koncem mistrovství Evropy mi vypršela smlouva. Své jsem odvedl, je na čase, aby tým převzal někdo mladší," řekl srbské televizi B92 Ivkovič, který na konci října oslaví 70. narozeniny.

V roce 2009 dovedl Srby do finále ME, v němž prohráli se Španělskem. S někdejším výběrem Jugoslávie získal slavný kouč světový titul v roce 1990 a evropské zlato v letech 1989, 1991 a 1995. Má i stříbro z olympiády v Soulu 1988. Velké úspěchy zažil i na klubové úrovni, s Olympiakosem Pireus například vyhrál v roce 1997 a vloni Evropskou ligu.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.