Indiana - Portland 118:113 po prodl.Vedoucí Indiana porazila Portland až po prodloužení, Veselý prohře Washingtonu nezabránil

New York

Nejlepší tým soutěže Indiana musel v pátečním utkání NBA tvrdě bojovat o vítězství nad basketbalisty Portlandu. Zápas rozhodlo až prodloužení, po němž favorizovaní Pacers slavili výhru 118:113. Střelecký souboj individualit nicméně ovládl portlandský Damian Lillard s 38 body, domácí George Hill si vylepšil ligové maximum na 37 bodů.

Damian Lillard z Portlandu (vpravo) v souboji s Georgem Hillem z Indiany Pacers.

Právě Hill přitom Indianu uchránil od porážky, když osm sekund před koncem čtvrté čtvrtiny trefil tříbodový pokus a vyrovnal na 103:103. Vítězové se vedle něho mohli spolehnout i na dalšího ostrostřelce, David West si připsal 30 bodů.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Poprvé od 20. ledna v lize skóroval Jan Veselý, který za Washington odehrál šest minut a proměnil jeden trestný hod. Wizards ale doma podlehli Clevelandu 113:115, i když v závěrečných devíti minutách málem vymazali čtrnáctibodovou ztrátu. Nejlepším střelcem Cavaliers, kteří uspěli poprvé po sérii šesti porážek, byl s 24 body náhradník Dion Waiters.

Lídr Západní konference Oklahoma City přišel o vítězství v Orlandu v poslední vteřině, těsně před vypršením času stihl zasmečovat míč do obroučky Tobias Harris. Nejlepší střelec NBA Kevin Durant si sice připsal 29 bodů, ale poslední střelu minul a Pacers po rychlém protiútoku rozhodli.

Steve Nash oslavil čtyřicáté narozeniny 19 body a vítězstvím Los Angeles Lakers nad Philadelphií 112:98. Sixers prohráli popáté za sebou.

Philadelphia - LA Lakers 98:112,
Washington - Cleveland 113:115 (za domácí Veselý 1 bod).
3.Denver48242450,0
4.Minnesota50242648,0