Dlouholetý šéf NBA Stern bude uveden do Síně slávy

15. února 2014 12:59 - Springfield

Krátce po odchodu z funkce komisionáře NBA bude David Stern uveden do basketbalové Síně slávy. Jednasedmdesátiletý funkcionář 1. února přesně po třiceti letech opustil post šéfa zámořské ligy a 8. dubna bude ve Springfieldu zařazen mezi její nejvýznamnější osobnosti historie.

Stern v roce 1984 nahradil v čele NBA Larryho O'Briena a za jeho působení se z ligy stala ekonomicky úspěšná soutěž s aktuálním obratem v přepočtu zhruba 110 miliard korun a ročními příjmy za televizní práva ve výši 20 miliard. Vedoucí post po Sternovi převzal jeho zástupce Adam Silver.

Sterna vybrala do Síně slávy speciální komise, stejně poctěni budou i bývalý trenér Bob Leonard a hráči Šarunas Marčiulionis z Litvy, Nat Clifton a Guy Rodgers. Zatím jen nominace podléhající finálnímu výběru se dočkali Alonzo Mourning, Tim Hardaway, Mitch Richmond, Kevin Johnson a Spencer Haywood.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: