Rubriky:

Míčové sporty

Bosh má v plících krevní sraženinu a sezona NBA pro něj skončila

22. února 2015 13:01 - Miami

Dvojnásobný šampion NBA Chris Bosh má krevní sraženinu v plicích a sezona pro hvězdu Miami Heat předčasně skončila. Klub toto podezření potvrdil po sérii vyšetření třicetiletého basketbalisty. Nejméně půl roku se nyní musí vyvarovat fyzické námahy, v ohrožení života není.

Chris je v péči odborníků v nemocnici od čtvrtka, podle vyjádření klubu se cítí dobře a prognóza je také dobrá. "Do konce této sezony už ale nezasáhne. Nyní musí hlavně odpočívat," uvedl klub v prohlášení.

Bosh je druhým nejlepším střelcem Miami s průměrem 21,1 bodu na zápas. Týmu pomohl k titulům v letech 2012 a 2013, rok předtím i poté ve finále Miami prohrálo. Desetkrát se Bosh zúčastnil Utkání hvězd NBA.

Právě před letošní exhibicí začal mít problémy, během pauzy se jeho zdravotní stav podstatně nezlepšil a vyšetření následně podezření na krevní sraženinu v plicích potvrdilo.

ČTK

Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.