Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Crittenton byl odsouzen za zabití k dlouholetému vězení

29. dubna 2015 18:07 - Atlanta

Bývalý americký basketbalista Javaris Crittenton byl odsouzen na 23 let do vězení za smrt mladé ženy v roce 2011. Někdejší hráč NBA se u soudu přiznal k úmyslnému zabití zbraní a násilnému přepadení se střelnou zbraní a podle dohody se státním zástupcem se tak vyhnul odsouzení za vraždu, z níž byl obžalován.

Sedmadvacetiletý Crittenton zastřelil podle obžaloby v srpnu 2011 z auta na ulici v Atlantě dvaadvacetiletou matku čtyř dětí. Někdejší hráč Los Angeles Lakers, Memphisu a Washingtonu mířil údajně na muže, kteří ženu doprovázeli. Podle obžaloby měl tento incident souvislost s gangy a byl odvetou za dřívější Crittentonovo přepadení.

Někdejší rozehrávač, jehož do NBA draftovali v roce 2007 Lakers, odehrál v prestižní soutěži během čtyř sezón 113 zápasů, nejvíc na sebe ale upozornil mimo palubovku. V ročníku 2009/10 se v šatně Washingtonu pohádal s hvězdou Gilbertem Arenasem a vytáhli na sebe zbraně. Oba byli potrestáni zákazem startu do konce sezóny. Crittenton byl navíc odsouzen za nedovolené ozbrojování k roční podmínce.

Pro Crittentona tím působení v NBA skončilo. Washington s ním neprodloužil smlouvu, na zkoušku ho vzal později tým Charlotte, ale do ligy v jeho dresu nezasáhl.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.