Brňanky rozdrtily Mondeville a jsou ve čtvrtfinále Evropské ligy

Basketbalistky Gambrinusu Sika Brna porazily v odvetě osmifinále Evropské ligy vedoucí tým francouzské nejvyšší soutěže Mondeville na jeho palubovce vysoko 92:58. V prvním zápase v Brně zvítězily české mistryně 62:44 a celou sérii vyhrály 2:0. Ve čtvrtfinále se Brňanky střetnou s dalším francouzským celkem Bourges.

V nervózním začátku oba týmy hodně chybovaly a zaplněná hala s třemi tisícovkami diváků čekala plné tři minuty na úvodní koš. Nervozitu ze sebe setřásly rychleji Brňanky, které vyhrály první čtvrtinu 12:7. V dalším průběhu zápasu přidaly české mistryně do svého herního rejstříku rychlé kombinace a soupeřkám se vzdalovaly.

"Získali jsme až dvacetibodový náskok a teprve v závěru poločasu jsme po třech zbytečných chybách pomohli soupeřkám snížit na rozdíl patnácti bodů. Hlavní náskok jsme získali z tříbodových střel," řekl ČTK trenér Jan Bobrovský.

Úspěšné trojky

Český tým měl v prvním poločase velice solidní úspěšnost tříbodových hodů, z osmi pokusů zaznamenal pět přesných zásahů. Naopak hráčky Mondeville v úvodních dvaceti minutách z osmi střel netrefily ani jednu trojku.

Ve stejné taktice pokračovaly Brňanky i ve druhém poločase. Rychle se uvolňovaly a zakončovaly z tříbodového území. V tempu nepolevily a nedaly soupeřkám nejmenší naději na zvrat. V podkošových soubojích vynikala Petra Kulichová, která získala třináct míčů. Střelecky se hlavně po změně stran prosazovala Miltonová-Jonesová a z dálky se blýskla Machová, která proměnila všechny tři trojkové pokusy. Tým Mondeville se při absenci zraněné Koechlinové opíral o Američanku Daleyovou, která zaznamenala 20 bodů, ale na všechno sama nestačila.

Zlepšené sebevědomí

"Naše hráčky se dostávaly až nečekaně lehce do střeleckých pozic, některé akce byly jako na tréninku po dokonalém vyšachování soupeřek. V obraně jsme domácí hráčky do střeleckých pozic nepouštěly," uvedl Bobrovský, jenž pochválil své svěřenkyně za výborný výkon. "Jsem maximálně spokojen. Dnešní výkon dodal hráčkám před čtvrtfinálovou sérii potřebné sebevědomí," řekl.

Osmifinále Evropské ligy:
USO Mondeville - Gambrinus Sika Brno 58:92 (7:12, 26:41, 44:59)
Nejvíce bodů: Daleyová 20, Badeová 9, Legoupilová 8, Podrugová 8 - Miltonová-Jonesová 21, Kulichová 17, Veselá 16, Machová 12, Vítečková 10. Rozhodčí: Chaves (Šp.), Denis (Bel.). Fauly: 19:14. Trestné hody: 14/10 - 15/11. Trojky: 6:11. Diváci: 3000. Konečný stav série: 0:2.