Rubriky:

Míčové sporty

Elhotová je těhotná, finále ŽBL i kemp Minnesoty bude bez ní

21. dubna 2016 21:28 - Praha

Basketbalistka Kateřina Elhotová je těhotná a týmu obhájkyň titulu ZVVZ USK Praha bude ve finále ligy proti Nymburku chybět. Vicemistryně světa z roku 2010 a loňská vítězka Evropské ligy se nezúčastní ani kempu šampionek WNBA z Minnesoty.

 

Petr Horník, Právo

Ještě v minulém týdnu hrála šestadvacetiletá Elhotová závěrečný turnaj Evropské ligy v Istanbulu, v nedělním zápase o třetí místo proti domácímu Fenerbahce dala 16 bodů. Dnes už v prvním ligovém finále v Nymburku hostujícímu týmu chyběla, hráčky USK však i bez ní jasně zvítězily.

"Nechci už nic riskovat a taky se už necítím moc dobře, už jsem téměř ve třetím měsíci," řekla Elhotová České televizi. "Ze začátku to byl pro mne šok, nebylo to plánované, měla jsem na léto trošku jiné plány. Ale mám velikou radost a mám radost i z toho, jak to moje okolí přijalo," prohlásila.

Do Minnesoty měla opora české basketbalové reprezentace odletět krátce po finále ŽBL. Křídelní hráčka a excelentní střelkyně, která má na kontě šest domácích titulů, měla být ve WNBA sedmou Češkou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty