Rubriky:

Míčové sporty

Mersmannová, Schneiderová - Kolocová, Kvapilová 2:1

Kolocové s Kvapilovou premiéra na písku nevyšla

28. dubna 2016 14:54 - Fortaleza
(Aktualizováno: 28. dubna 2016 21:17)

Kristýně Kolocové s Michalou Kvapilovou premiéra na písku nevyšla. České volejbalistky prohrály na turnaji Open Světového okruhu v brazilské Fortaleze úvodní dva zápasy ve skupině. Nejdříve podlehly německému páru Teresa Mersmannová, Isabel Schneiderová a poté nestačily na domácí dvojici Elize Maiaová, Duda.

V pátek uzavřou skupinu zápasem s Rebecou a Gabi z Venezuely. Do play off postoupí tři páry.

Kolocová hledala spoluhráčku po rozchodu s Markétou Slukovou od léta a v prosinci oznámila začátek nové éry s Kvapilovou. Ta však do jara hrála šestkový volejbal v německém Münsteru, s nímž získala bronzovou medaili. Na písek se dostala teprve před dvěma týdny. Navíc v elitním seriálu v beachvolejbalu startovala Kvapilová jen párkrát, naposledy před třemi lety.

I když mají minimum bodů, dostaly se ve Fortaleze díky neúčasti řady hráček přímo do hlavní soutěže. "Je to pro nás obrovská příležitost, protože si zahrajeme minimálně tři zápasy a získáme cenné body," těšily se do Brazílie, volejbalové velmoci.

Úvodní duel proti Němkám Mersmannové, Schneiderové dobře začaly, ale podlehly 1:2. "Set a půl nám to šlo, ale potom už bohužel moc ne. Nebyl to špatný výkon, ale je vidět, že jsme nerozehrané," napsaly na facebooku. V druhém utkání s brazilskými volejbalistkami prohrály jasně po setech 13:21 a 16:21.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu ve Fortaleze
Ženy - skupina E:
Mersmannová, Schneiderová (12-Něm.) - Kolocová, Kvapilová (21-ČR) 2:1 (-18, 18, 6)
Elize Maiaová, Duda (5-Braz.) - Kolocová, Kvapilová 2:0 (13, 16)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty