Rubriky:

Míčové sporty

Mostecké házenkářky se chystají na obhajobu titulu. Slavii máme co vracet, říká trenér Peter Dávid

9. května 2016 08:54 - Most

Očekávané obsazení bude mít finálová série českého play off interligy házenkářek. Obhájkyně titulu z předešlých let, hráčky Baníku Most se pokusí prodloužit svoji hegemonii v rámci české klubové scény. Narazí však na Slavii Praha, která byla v interlize druhá (Most třetí), takže severočeské družstvo čeká těžký úkol i z toho pohledu, že jejich soupeřky by při případném třetím a rozhodujícím zápase měly výhodu domácího prostředí.

 

Josef Pešout, Právo

Baník Most sice zdolal v semifinálové sérii Porubu 2:0 na zápasy, ale nebyla to snadná záležitost. O výhře v domácí odvetě tým rozhodl až v průběhu druhé půle. „Nechápal jsem nervozitu hráček v prvním poločase. Byl jsem tím trošku zklamaný, protože jsme si nevypracovali ani moc šancí. A to mě zaskočilo," líčil mostecký trenér Peter Dávid.

„Naštěstí družstvo podržela brankářka Dominika Müllnerová. Musím jí vyslovit kompliment. Bez jejího výkonu bychom to měli těžké. A jsem rád, že se rozstřílela Markéta Jeřábková, která dala sedm gólů," zmínil kouč i ofenzivní oporu Mostu a sestru hokejového reprezentanta Jakuba Jeřábka.

Začátek doma je výhodou

Dávidovi zatrnulo, když musela odstoupit klíčová hráčka Lucia Súkenníková. „Dostala ránu do hlavy, zápas nedohrála, ale celkově se v semifinále nikdo vážně nezranil," oddechl si trenér.

Finále začíná v neděli 15. května v Mostě. „Slavii máme co vracet z interligy. Startujeme finále v domácí hale a myslím si, že v play off je to výhoda. Možná je to odvážné, ale doma si věříme. Do Prahy to pak není daleko a doufám, že za námi přijedou mostečtí fanoušci a vytvoří nám i v Praze takové prostředí, že se budeme cítit jako doma," vyhlásil Dávid.

Z faktu, že Slavia vyhrála druhé semifinále nad Zlínem jen o dva góly, nedělá žádné úsudky. „Nic to neznamená. Slavia hraje to, co potřebuje," tvrdil mostecký kouč.

Dávid naznačil, že v Mostu setrvá i pro příští sezónu. „Vypadá to slibně. Ale definitivní rozhodnutí ještě nepadlo. Láká mě práce s týmem, se kterým bych se chtěl popasovat se slovenskými Michalovcemi i o případný titul v interlize," uvedl trenér. Generální manažer klubu Rudolf Jung přitakal: „Jsme s trenérem domluvení. Nemáme to podepsané, ale dohoda existuje."

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty