Rubriky:

Míčové sporty

Sluková, Hermannová - Borgerová, Bütheová 2:0

Senzace pokračuje! Sluková s Hermannovou budou hrát na ME finále

4. června 2016 16:00 - Biel
(Aktualizováno: 4. června 2016 23:53)

Beachvolejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová si zahrají na mistrovství Evropy ve švýcarském Bielu senzačně o titul. V semifinále porazily Karlu Borgerovou s Brittou Bütheovou suverénně 21:13, 21:14 a v nedělním finále vyzvou další Němky a obhájkyně zlata Lauru Ludwigovou a Kiru Walkenhorstovou.

 

Georgios Kefalas, ČTK/AP

"Nemůžu tomu uvěřit. Jsme ve finále a máme medaili z Eura. Bára hrála skvěle," řekla v televizním rozhovoru Sluková. S Hermannovou spolu hrají teprve devět měsíců, největším úspěchem pro ně dosud byl titul z turnaje Světového okruhu loni v říjnu v Antalyi. Pro český plážový volejbal vybojovaly první evropskou medaili od roku 2002.

Česká dvojice je na turnaji nasazená jako číslo šestnáct, ale na cestě za životním úspěchem už vyřadila řadu favorizovaných párů. Nejprve dnes ve čtvrtfinále nizozemské mistryně Evropy z roku 2014 Madelein Meppelinkovou a Marleen van Ierselovou, a to rovněž ve dvou setech 21:17 a 21:16.

Češkám se dařil servis

Skvělou pohodu si přenesly i do nočního semifinále, které začalo až v půl jedenácté večer. Pozdní čas, umělé osvětlení ani německé soupeřky je nerozhodily. Znovu si české volejbalistky pomohly skvělým servisem, hrály uvolněně, věřily si a dostaly Němky pod tlak.

"Rozehrály jsme se, daří se nám a jsem ráda, že se nám daří zúročit předchozí práce," řekla Sluková v rozhovoru se spolupracovníkem ČTK. Z evropských šampionátů měly z českých hráček naposledy medaili v roce 2002 Eva Ryšavá a Soňa Nováková (bronz).

Sluková byla na ME byla dosud nejlépe pátá před dvěma lety v Cagliari s Kristýnou Kolocovou. S Hermannovou si u Bielského jezera zahrají o titul v neděli od 15:15.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Bielu (Švýcarsko):
Ženy:
Čtvrtfinále:
Sluková, Hermannová (16-ČR) - Meppelinková, Van Ierselová (2-Niz.) 2:0 (17, 16).
Semifinále:
Sluková, Hermannová - Borgerová, Bütheová (3-Něm.) 2:0 (13, 14)
Ludwigová, Walkenhorstová (1-Něm.) - Birlovová, Ukolovová (13-Rus.) 2:0 (15, 16).
ČTK

Zrušit