Rubriky:

Míčové sporty

Čeští beachvolejbalisté podle očekávání z žebříčku na OH neprošli

13. června 2016 10:47 - Hamburk

České páry v plážovém volejbalu podle očekávání nepostoupily z žebříčku na olympijské hry do Ria de Janeiro. Vybojovat si start pod pěti kruhy ale mohou v Kontinentálním poháru, jehož evropské finále se hraje koncem června v norském Stavangeru a světové začátkem července v ruském Soči.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ze světových žebříčků FIVB postoupilo na olympiádu patnáct dvojic mužů a stejný počet žen, maximálně ale dva z jednoho státu. Mezi muži měli Češi k postupu daleko, protože žádný pár nehraje stabilně hlavní soutěže Světového okruhu.

V ženách získaly Markéta Sluková s Barborou Hermannovou za deset měsíců společného působení do olympijského žebříčku 3090 bodů. Přes tisíc bodů ale zaostaly za posledním kvalifikovaným párem Wang Fan, Jüe Jüan z Číny.

Stříbrné medailistky z letošního mistrovství Evropy Sluková s Hermannovou můžou projít do Ria z Kontinentálního poháru. Ve Stavangeru se ale bude hrát systémem play off a proti sobě nastoupí jednotlivé státy, nikoli dvojice. Proto jim v boji o OH pomůžou Kristýna Kolocová s Michalou Kvapilovou. Nominace mužů zatím není známa.

Evropský Kontinentální pohár se bude hrát 22. až 26. června. Vítěz získá místo na olympiádě a celky na druhém a třetím místě postoupí do Světového kontinentálního poháru, v kterém se bude od 4. do 10. července hrát v Soči ještě o dvě místa.

V Riu bude startovat 24 párů mužů a stejný počet ženských dvojic. Losování olympijského turnaje se uskuteční 9. července v Gstaadu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty