Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Sluková, Hermannová
Kolocová, Kvapilová 2:0

Český souboj na písku v Klagenfurtu vyhrály vicemistryně Evropy

27. července 2016 13:51 - Klagenfurt
(Aktualizováno: 27. července 2016 18:27)

Souboj českých beachvolejbalistek v Klagenfurtu v rámci turnaje Světového okruhu vyhrály Markéta Sluková s Barborou Hermannovou. Úřadující vicemistryně Evropy porazily Kristýnu Kolocovou s Michalou Kvapilovou 21:14 a 21:15.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pro Slukovou s Hermannovou je proslulý a populární turnaj u jezera Wörthersee generálkou na olympijské hry v Riu de Janeiro, kam se probojovaly na poslední chvíli. Nad krajankami, s nimiž olympijskou kvalifikaci ve Stavangeru a pak i v Soči absolvovaly, zvítězily poměrně jasným výsledkem za 36 minut.

"Maki a Bára předvedly velice soustředěný výkon," napsal ČTK Simon Nausch, trenér Slukové a Hermannové. "První zápas se nám moc nepovedl, nehrály jsme dobře," hodnotily Kolocová s Kvapilovou na sociálních sítích.

První český pár Sluková, Hermannová řeší od pondělí nepříjemnost. Hermannová si při první tréninkové smeči podvrtla kotník. "Byl to pro nás šok, zvláště když je olympiáda za dveřmi," uvedl Nausch. Češce pomohli fyzioterapeuti a lékaři rakouského týmu. "Někdy je dobré být doma. Ale pokud ji to začne bolet, tak skončíme, protože tohle je pro nás jen test na Rio," dodal kouč.

Druhé zápasy ve skupině F obě české dvojice prohrály 0:2. Sluková a Hermannová nestačily na Američanky Laneovou a Summerovou, Kolocová s Kvapilovou podlehly nasazeným šestkám Bawdenové a Clancyové z Austrálie.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie Major v Klagenfurtu (Rakousko):
Ženy - skupina F:
Sluková, Hermannová (11-ČR) - Kolocová, Kvapilová (27-ČR) 2:0 (14, 15)
Laneová, Summerová (22-USA) - Sluková, Hermannová 2:0 (20, 19)
Bawdenová, Clancyová (6-Austr.) - Kolocová, Kvapilová 2:0 (18, 19)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.