V Los Angeles vyhlásili dnešek Dnem Kobeho Bryanta

24. srpna 2016 10:40 - Los Angeles

Město Los Angeles vyhlásilo dnešek Dnem Kobeho Bryanta. Slavný basketbalista strávil celou kariéru v NBA, kterou letos v dubnu ukončil, v dresu tamních Lakers. Datum bylo vybráno kvůli číslům 8 a 24, s nimiž Bryant hrál.

 

Chris Pizzello, ČTK/AP

Bryant, jenž během dvaceti let v Lakers vyhrál pětkrát NBA, bude oceněn také za svou charitativní činnost. "Je to náš způsob, jak mu poděkovat za jeho oddanost celému městu a regionu Los Angeles," řekl radní města José Huizar. "Během dvaceti let jsme všichni těžili z jeho neskutečného talentu a legendární píle, takže se 24. 8. sejdeme, abychom řekli, 'Děkujeme, Mambo,'" dodal.

Osmatřicetiletý Bryant, jenž je s 33.643 body třetím nejlepším střelcem historie NBA, bude oficiálně oceněn na radnici v Los Angeles.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.