Rubriky:

Míčové sporty

Hráč amerického fotbalu hodlá dál na protest ignorovat hymnu USA

30. srpna 2016 18:18 - San Francisco

Hráč amerického fotbalu Colin Kaepernick vyvolal v USA velké pozdvižení, když odmítl povstat při americké hymně při jednom z přípravných zápasů na novou sezónu NFL. Quarterback San Francisca 49ers tak protestoval proti rasové diskriminaci ze strany policie a v protestu hodlá pokračovat, dokud se situace v zemi nezmění.

 

Stephen Lam, Reuters

Do hráče se opřel i republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump. "Je to hrozné. Možná by si měl najít jinou zemi, která by mu víc vyhovovala. Ale takovou nenajde," prohlásil Trump v rozhlasovém pořadu Dori-Monson-Show v Seattlu.

Už před Trumpovým vystoupením sklidil osmadvacetiletý Kaepernick velkou kritiku, ustoupit jí ale nechce. "Nebudu stát a vzdávat čest vlajce, která reprezentuje zemi, jež utlačuje černé a jinak barevné. To je pro mne víc než fotbal a bylo by ode mne egoistické, dělat, že nic nevidím," dodal s odkazem na množství incidentů z poslední doby, při nichž převážně bělošští policisté při zásazích zastřelili několik černochů.

Vedení klubu do kauzy nijak zasahovat nehodlá. "Uznáváme právo každého jednotlivce, rozhodnout se, zda se tohoto ceremoniálu zúčastní, nebo ne," uvedli zástupci 49ers v oficiálním prohlášení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty