ČR - Belgie 4:3 v 10. směně Baseballisté otočili na ME zápas s Belgií

15. září 2016 17:12 - Hoofddorp

Jeden aut dělil baseballisty od porážky s Belgií ve finálové skupině mistrovství Evropy. Češi ale dokázali v nizozemském Hoofddorpu v dohrávce poslední deváté směny vyrovnat na 2:2 a v nastavené desáté rozhodli o vítězství v poměru 4:3. Baseballisté tak mohou stále pomýšlet na historicky první medaili na evropském šampionátu. K tomu však musí v pátek porazit Španělsko a v sobotu Itálii.

Češi se dostali do vedení ve třetí směně, po odpalu Martina Schneidera doběhl pro první bod zápasu Jakub Hajtmar. Belgičané srovnali stav ve čtvrté směně a druhý bod přidali v sedmé. Čeští baseballisté se pak nemohli dlouho prosadit a v obraně vyrobili čtyři chyby. "Trápili jsme se, nedrželi jsme se v útoku plánu, zbytečně brzo jsme pálili," řekl manažer týmu Michal Müller.

V deváté směně už scházel k vítězství Belgie jediný aut. Petr Zýma ale odpálil do středu hřiště a pro bod doběhl Michal Ondráček. "Kluci odvedli pod tlakem naprosto skvělou práci. Věřil jsem, že se nám něco takého podaří, protože prohrát bychom si nezasloužili," uvedl Müller.

Utkání se rozhodovalo v nastavené desáté směně se dvěma běžci na prvních dvou metách. Z této pozice se podařilo Belgii skórovat jednou. Český tým pak vybojoval dva body. Nejprve Jakub Sládek zahrál "ulejvku" a posunul běžce do skórovacích pozic. Martin Schneider dostal metu zdarma a po dalekém odpalu Matěje Hejmy si pro body doběhli Zýma s Danielem Vavrušou.

"Čekal jsem na nadhoz, který mi poletí nad pas. Chtěl jsem odpálit daleko a stáhnout bod. To se povedlo. Věřil jsem do posledního chvíle, že to obrátíme," řekl Hejma. Vítězství nad Belgií bylo pro český tým velice důležité. "Bez této výhry bychom nemohli pomýšlet na medaili," uvedl Hejma.

Mistrovství Evropy v baseballu v Hoofddorpu (Nizozemsko), nadstavbová část:
ČR - Belgie 4:3 v 10. směně
Itálie - Německo 12:0
Nizozemsko - Španělsko 1:0
Průběžné pořadí:
1. Nizozemsko 3 výhry
2. Itálie 2
3. Španělsko 2
4. ČR 1
5. Německo 1
6. Belgie 0
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: