Volejbalisté Liberce v repríze finále zdolali Brno

Liberec

Souboj nejlepších dvou týmů minulé extraligové sezóny mezi volejbalisty Liberce a Brna skončil pod Ještědem vítězstvím domácí Dukly. Obhájci titulu udolali v dohrávce prvního kola moravského rivala po pětisetové bitvě. Poslední set Severočeši vyhráli po dvouapůlhodinové přetahované 15:10.

Volejbalisté Dukly Liberec se radují z výhry - ilustrační foto.

Liberec postrádá v úvodu sezóny rekonvalescenty Kriška a Veselého, Brno zase pod Ještědem představilo dvě zahraniční posily: amerického smečaře Ammermana a ruské libero Ščerbatycha. S výjimkou tie breaku neměl žádný z týmů výraznější převahu a všechny sety skončily rozdílem maximálně tří bodů.

Lépe začala domácí Dukla, o jejíž body se staral především polský univerzál Patucha. Druhou sadu Liberec v závěru ztratil a Brňané se na vlně euforie dovezli až k vedení 2:1 na sety.

"Momentálně musíme hrát v euforii. My o sobě ještě tolik nevíme a třeba libero s námi trénuje jen pár dnů. Větší kvalita je na straně Liberce, proto musíme hrát odvážně," řekl brněnský kapitán Michal Hrazdira České televizi.

Poté však znovu zatlačil servisem nejlepší domácí tým posledních dvou sezon a nakonec vydřel i druhý bod. "Škoda druhého setu, kdy jsme v koncovce dostali zbytečná esa a neuhráli tři bodovky," řekl kapitán Dukly Aleš Správka. Jeho spoluhráč Patucha byl mužem zápasu s 29 body.