Washington - Orlando 116:124Washingtonu v NBA nestačilo 52 Wallových bodů, Satoranský nehrál

Kapitán basketbalistů Washingtonu John Wall si v úterním duelu NBA zlepšil osobní rekord na 52 bodů, ale jeho tým podlehl na vlastní palubovce Orlandu 116:124. Tomáš Satoranský do utkání v dresu Wizards nezasáhl.

Rozehrávač Washingtonu John Wall debatuje s rozhodčím Nickem Buchertem v zápase NBA.

V utkání dvou sousedících celků v pořadí Východní konference Washington od začátku ztrácel. Ve druhé čtvrtině Orlandu dovolil nastřílet 40 bodů a ve zbytku zápasu marně dotahoval.

Trenér Wizards Scott Brooks dával velký prostor první pětce. Wall dokonce odehrál 42 minut, které přetavil v osobní rekord 52 bodů. Šestadvacetiletý rozehrávač proměnil osmnáct z 31 pokusů z pole a využil 11 ze 14 trestných hodů.

Náhradníci Orlanda přestříleli lavičku domácích 73:22. Nejlepší střelec hostů Elfrid Payton k 25 bodům připojil devět asistencí. Magic vyhráli počtvrté z posledních pěti utkání a na jedenáctém místě ve Východní konferenci mají o tři výhry více než dvanáctí Wizards, kteří zvítězili jen v sedmi z dvaceti utkání.

New York Knicks přehráli Miami 114:103 a zaznamenali čtvrté vítězství za sebou. Carmelo Anthony k němu přispěl 35 body, což je jeho sezonní maximum. Za Heat nastřílel 29 bodů Goran Dragič, Hassan Whiteside nasbíral 23 bodů a 14 doskoků.

San Antonio zvítězilo na hřišti Minnesoty 105:91 a je teprve druhým celkem v historii NBA, který v úvodu sezony vyhrál třináct venkovních utkání v řadě. Spurs vedl Kawhi Leonard s 31 body.

Memphis udolal Philadelphii 96:91. Ke čtvrté výhře za sebou přispěl Marc Gasol 26 body a 12 doskoky. Po sedmi zápasech za Grizzlies nastoupil Zach Randolph a zapsal si 12 bodů a 14 doskoků. Sixers nestačilo 23 bodů a 17 doskoků Ersana Ilyasovy.