Olympiakos - Fenerbahce 71:62Veselý se zaskvěl 22 body a 10 doskoky, ale Fenerbahce prohrálo

Jan Veselý se v 15. kole Evropské ligy basketbalistů zaskvěl 22 body a 10 doskoky, jeho Fenerbahce ale prohrálo na palubovce Olympiakosu Pireus 62:71. Český reprezentant zaostal jen o bod za osobním rekordem v soutěži, poprvé v ročníku zaznamenal double double a v obou statistických ukazatelích si vytvořil sezónní maximum.

Basketbalista Jan Veselý v dresu české reprezentace.

Istanbulskému celku zápas v Řecku nevyšel zejména v prvním poločase. Do přestávky nabral ztrátu 21:40 a Veselý byl prakticky jediným hráčem, který se dokázal výrazněji prosadit. Jeho spoluhráči obstarali pouze sedm bodů. Nápor po změně stran a zejména v poslední čtvrtině, kterou Fenerbahce vyhrálo 22:13, už na obrat nestačil.

"Když jsem pohlédl na zápis z prvního poločasu, tak bylo neskutečné, že kromě Jana Veselého zbytek hráčů trefil dvě z 23 střel z pole. Takže vlastně nebylo divu, jaký byl výsledek," řekl kouč hostů Željko Obradovič. "Ve druhém poločase jsme se snažili probudit a vrátit se do zápasu. Z takových utkání si člověk vždy bere pozitivní a negativní věci. Měli jsme spoustu negativních a trochu těch pozitivních," dodal.

Turecký celek prohrál potřetí z posledních čtyř zápasů, po polovině soutěže má na kontě devět vítězství proti šesti porážkám a dvoubodový náskok na nepostupové pozice. Do nového roku půjde jako lídr CSKA Moskva, třebaže se s tím starým rozloučil porážkou 67:78 na palubovce Crvene Zvezdy Bělehrad.

Evropská liga basketbalistů - 15. kolo:
Anadolu Efes Istanbul - Real Madrid 78:80
Crvena Zvezda Bělehrad - CSKA Moskva 78:67
Olympiakos Pireus - Fenerbahce Istanbul 71:62 (za hosty Veselý 22 bodů a 10 doskoků)
Milán - Žalgiris Kaunas 70:78
Laboral Vitória - Maccabi Tel Aviv 101:88