Rubriky:

Míčové sporty

Washington - New Orleans 105:91

Basketbalový Washington má už 17 výher v řadě na domácí palubovce

5. února 2017 08:29 - Washington

Basketbalisté Washingtonu Wizards pokračují v NBA na vítězné vlně, když doma udolali New Orleans Pelicans 105:91. Připsali si tak sedmou výhru v řadě a už sedmnáctou za sebou na domácí palubovce, kde naposledy prohráli na začátku prosince. Český rozehrávač Tomáš Satoranský odehrál jedenáct minut a k výhře přispěl čtyřmi body, třemi asistencemi a blokem.

 

ČTK

Čarodějové se tentokrát trápili v útoku, protože se dlouho hledaly některé z opor. O to více týmu pomohli náhradníci v čele se Satoranským, který při svých dvou pasážích přinesl na hřiště pozitivní energii a Wizards s ním na hřišti přehráli soupeře o osm bodů. Byla to druhá nejlepší bilance z domácího týmu.

Především při prvním střídání byl v útoku hodně vidět. Při druhém na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny zase dobrou obranou pomohl zastavit obrat Pelikánů.

"Naši kluci z lavičky odvedli skvělou práci a potěšili mě. Byli efektivní. V minulém utkání se jim tolik nedařilo, ale dnes umožnili našim oporám si odpočinout, aby pak v závěru měly síly na to zápas rozhodnout," prohlásil trenér Scott Brooks.

"Výborně zahráli i Trey Burke a Kelly Oubre. Je to důležité pro náš tým. Vyhráváme spoustu duelů v řadě a celé to táhne první pětka, proto je dobré, když tomu druhá pětka dá něco jiného. Samozřejmě nemáme tolik minut jako ta první, ale využili jsme toho dobře. Hlavně v obraně jsme měli hodně energie," těšilo Satoranského.

V poslední čtvrtině Washington přehrál soupeře 25:8. Koncovku opět dirigoval John Wall, s 24 body a 13 asistencemi nejlepší hráč Wizards. "Pokračujeme ve šňůře, dnes díky naší dobré obraně a na konci John Wall zase ukázal, jak je skvělým hráčem. Má v sobě ten drajv, co ho žene jako málokterého hráče. Podobné to mají Russell Westbrook a James Harden. V pohodě je ale celý tým," dodal Satoranský.

Sobotní zápas byl věnován polskému pivotovi Marcinovi Gortatovi, autorovi 12 bodů a 17 doskoků, a nesl se v duchu Polska. Na 5. března pak Wizards chystají i českou noc.

Dalším soupeřem Washingtonu budou obhájci titulu z Clevelandu. Ti zdolali New York 111:104, LeBron James nasbíral 32 bodů a 10 asistencí. Už desáté vítězství za sebou zaznamenalo Miami, které doma přehrálo Philadelphii 125:102. Pivot Hassan Whiteside se na tom podílel 30 body a 20 doskoky.

Výsledky NBA:
Atlanta - Orlando 113:86,
Indiana - Detroit 105:84,
Miami - Philadelphia 125:102,
Minnesota - Memphis 99:107,
New York - Cleveland 104:111,
Phoenix - Milwaukee 112:137,
Sacramento - Golden State 109:106 po prodl.
San Antonio - Denver 121:97,
Utah - Charlotte 105:98,
Washington - New Orleans 105:91 (za domácí Satoranský 4 body, 3 asistence).
ČTK

Zrušit