Plzenští házenkáři překvapivě ztratili bod v Novém Veselí

Mistrovská Plzeň jako jediná z favoritů ztratila v 16. kole extraligy házenkářů bod. V hale nováčka v Novém Veselí remizovala 29:29, byť ještě v poločase prohrávala o tři góly. Výhru se na stranu hostí snažil strhnout Milan Škvařil, ale v hektickém závěru už se střelecky neprosadil.

Milan Berka.

Vedoucí tým tabulky Zubří jasně přehrálo v sobotu doma Hranice 33:20 a udrželo jednobodový náskok před Lovosicemi, které nedaly šanci Litovli a zvítězily 39:28. Třetí je nově pražská Dukla po výhře nad Frýdkem-Místkem 28:21, plzeňští obhájci titulu z posledních tří let jsou čtvrtí o další bod.

"Určitě je to pro nás dnes ztráta bodu, ale bohužel kromě začátku jsme tahali za kratší konec. V poločase jsme vysunuli více obranu, jenže do vítězného konce jsme zápas nedotáhli," litoval v rozhovoru pro Českou televizi Jan Blecha, s osmi góly nejlepší střelec Plzně v zápase s Novým Veselím.

Oslabení Západočeši ve středu přivítají v dohrávce 15. kola lídra soutěže Zubří.