Dallas - Portland 113:114Portland rozhodl košem těsně před sirénou o vítězství v Dallasu

Basketbalisté Portlandu zvítězili v NBA na hřišti Dallasu 114:113 košem, který dal tři desetiny sekundy před koncem C. J. McCollum. V souboji dvou trápících se týmů Charlotte zdolalo Brooklyn 111:107 a ukončilo sedmizápasovou šňůru bez výhry. Nets prohráli podesáté v řadě.

Rozehrávač Portlandu Damian Lillard dribluje kolem Harrisona Barnese z Dallasu.

Portland vedl nad Dallasem sedm minut před koncem 101:89, hosté se ale třináctibodovou šňůrou dostali do vedení a začala přetahovaná. V závěru posunul Mavericks k vítězství trojkou Dirk Nowitzki, který 3,9 sekundy před koncem otočil na 113:112 pro Dallas. Hosté si vzali oddechový čas, po němž vyhodili na McColluma, který rychle nadribloval do vymezeného území a střelou z jedné ruky strhl vítězství na stranu Portlandu.

"Dostal jsem se do své oblíbené pozice," řekl k vítěznému koši McCollum, který v poslední čtvrtině nastřílel 14 ze svých 32 bodů. Damian Lillard přidal 29 bodů. Mavericks vedl Harrison Barnes s 26 body, Nowitzki dal 25 a Wesley Matthews 23 bodů.

Charlotte vedlo nad Brooklynem až o 17 bodů, ale Bogdan Bogdanovič trojkou deset sekund před koncem snížil na 107:109. Domácím pojistil výhru dvěma trestnými hody Marco Bellineli, který nastřílel 17 bodů stejně jako Kemba Walker a Nicolas Batum. Hornets zabrali po sedmi prohrách v řadě a s bilancí 24 výher a 28 porážek se dělí s Detroitem o osmé místo ve Východní konferenci. Desátou prohru Brooklynu neodvrátilo ani 22 bodů Bogdanoviče a 20 bodů Brooka Lopeze. Nets zůstávají nejhorším týmem celé soutěže s devíti výhrami a 43 porážkami.

Houston přehrál Orlando 128:104. James Harden přispěl k výhře 25 body a 13 asistencemi. V dresu Orlanda nastřílel 29 bodů Serge Ibaka.