Rubriky:

Míčové sporty

Bývalý basketbalista Oakley byl zatčen při zápase NBA

9. února 2017 11:58 - New York

Bývalý basketbalista New Yorku Charles Oakley se během středečního utkání NBA v Madison Square Garden mezi domácími Knicks a Los Angeles Clippers dostal do konfliktu s ochrankou. Třiapadesátiletý někdejší pivot byl odveden ze svého místa poblíž postranní čáry a skončil v želízkách na policii.

 

Frank Franklin II, ČTK/AP

Oakley hrál za Knicks v letech 1988-1998 a patří ke slavným osobnostem klubu. Se současným vedením má ale napjaté vztahy, neboť je velkým kritikem majitele Jamese Dolana. Podle listu New York Daily News středeční incident vznikl právě kvůli tomu, že Oakley na nedaleko sedícího Dolana pokřikoval.

Když následně zasáhla ochranka, bývalý basketbalista se s jejími členy postrkoval. Zápas byl krátce přerušen, a když byl Oakley vyváděn, fanoušci skandovali jeho jméno.

"Charles Oakley přišel na dnešní zápas a choval se velmi nevhodným a naprosto urážlivým způsobem," uvedli na twitteru představitelé Knicks. "Byl odveden a zatčen newyorskou policií. Byl to skvělý hráč našeho týmu a snad se mu brzy dostane pomoci."

ČTK

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.