Liberečtí volejbalisté znovu nechali Příbrami jen dva sety

Liberec

Volejbalisté Liberce otočili zápas s Příbramí a vítězství 3:2 je dvě kola před koncem základní části extraligy vyneslo na šesté místo. Středočeši, kteří přišli o náskok dvou setů i v prosincovém utkání s Duklou doma, se díky získanému bodu posunuli na čtvrtou pozici.

Karlovarští hráči se radují. Zleva Michal Kriško, Zdeněk Málek, Daniel Končal a Henri Treial.

Dukle se nedaří, k prohrám v Lize mistrů se v poslední době přidaly také tři extraligové nezdary. Sérii porážek obhájci titulu přerušili jen před dvěma týdny proti Karlovarsku, ale Příbram nakonec dokázali zdolat i podruhé v ročníku.

Úvod zápasu byl pro Severočechy jako ze zlého snu, v prvním setu uhráli svěřenci trenéra Michala Nekoly pouhých 12 bodů. Příbram utkání i dál ovládala, hosté výborně blokovali a Renovica zakončoval jeden útok za druhým.

Liberec procitl až v závěru třetí sady, zpřesnil obranu a dokázal snížit, ve čtvrtém setu pak soupeře rozstřílel servisem Galabov. I v tie-breaku vyšla Dukle koncovka, při Patuchově podání domácí volejbalisté unikli na 14:10 a druhý mečbol proměnil nekompromisním útokem Leikep.