Házenkáři Zubří se po výhře nad Jičínem dotáhli na Plzeň

Házenkáři Zubří porazili ve 20. kole extraligy 30:25 Jičín a dva zápasy před koncem základní části se bodově dotáhli na vedoucí Plzeň. Vyhrály i třetí Dukla Praha a čtvrté Lovosice a toto kvarteto tak má jistotu výhody domácího prostředí pro čtvrtfinále play off.

Ilustrační foto.

Dva body na vedoucí dvojici Plzeň, Zubří ztrácí Dukla, jež zdolala 27:21 hosty z Brna. Pražané sice vyhráli první půli, ve druhé části se ale dostali pod tlak a sami museli dotahovat. O výhře Dukla rozhodla v koncovce, v níž ji podržel brankář Tomáš Petržala.

Lovosice se představily v Hranicích, jež bojují o postup do play off, a odvezly si vítězství 28:26. Favorizovaní hosté dlouho prohrávali, ale poslední minuty patřily dvojici střelců Motl, Bouček, kteří se pod výhru podepsali celkově 15 góly. "Po porážkách se Zubřím a Plzní to pro nás bylo důležité vítězství. Byl to těžce vybojovaný zápas, který se nám podařilo otočit až v samotném závěru. Panuje u mě spokojenost na všech frontách," uvedl trenér Lovosic Milan Berka.

Plzeň už ve středu zdolala 35:26 Karvinou.

Hranice - Lovosice 26:28 (12:13)
Nejvíce branek: Tůma 6, Čadra a Magrla po 5 - Bouček 8/2, Motl 7, Malý, Bičiště a Sýkora po 3.
Litovel - Kopřivnice 37:37 (16:19)
Nejvíce branek: Nedoma 8/4, Šmíd 5, Pernička a Zbránek po 4 - Bukovský a Fulnek po 7, Jiří Gřes 6, Gelnar 6/3.
Dukla Praha - KP Brno 27:21 (12:10), Nové Veselí - Frýdek-Místek 33:22 (16:15), Zubří - Jičín 30:25 (13:13).