Volejbalisté Kladna a Karlovarska vykročili vstříc finále

Domácí týmy Kladna a Karlovarska vstoupily vítězně do semifinálových sérií play off extraligy volejbalistů. Nejlepší mužstvo základní části Kladno zvítězilo nad libereckými obhájci mistrovského titulu 3:1, Karlovarsko porazilo České Budějovice 3:0. Druhé zápasy se v týchž halách hrají v pátek, k postupu do finále je zapotřebí čtyř vítězství.

Hráči Karlovarska vstoupili vítězně do semifinálové série play off extraligy volejbalistů.

Kladno s libereckou Duklou hladce ztratilo první set 16:25, ale pak se domácí rozehráli a soupeře dostávali do úzkých především dělovým servisem. Svěřenci Milana Fortuníka si připsali 15 es, z toho šestkrát přímo z podání bodoval finský smečař Matti Hietanen.

Karlovarsko dokázalo zápas ukončit ve třech setech, třebaže v závěrečné sadě muselo dotahovat osmibodovou ztrátu. Koncovku však Západočeši rozhodli pro sebe, Jihostroj porazili 29:27.

"Jsme doma a ve slepené sestavě musíme něco riskovat. Servis je činnost, kde musíme být agresivnější. První dva sety nám vycházel, ve třetím setu jsme to dokázali po strašidelném začátku v závěru dotáhnout," oddechl si trenér Karlovarska Jiří Novák.

Po 18 bodech si ve vítězném týmu připsali univerzál Ondřej Hudeček a smečař Marek Zmrhal. "Byl to sice boj, ale nehráli jsme dobře. I když to tak nevypadalo, tak bych řekl, že jsme prohospodařili vyhraný zápas," prohlásil kouč hostů René Dvořák.