Opavští basketbalisté na úvod play off dobyli halu USK

Basketbalisté Opavy dobyli na úvod ligového play off poprvé v sezóně halu USK Praha. Zahajovací čtvrtfinálový duel vyhráli Slezané přesvědčivě 83:52 a jako první narušili ve vzájemných zápasech v NBL pravidlo o úspěších domácích týmů. V dalších sériích získaly první bod domácí favorizované týmy Nymburka, Pardubic i Děčína.

Nymburského Bendu (vlevo) brání soupeř (ilustrační foto)

Hráči USK na Folimance v utkání čtvrtého s pátým celkem dlouhodobé části ani jednou nevedli. Zejména ve druhém poločase hosté dominovali, v zápase nasázelo Pražanům 14 trojek sedm různých střelců a donutili soupeře k 21 ztrátám. V závěru utkání hosté bez odpovědi nastříleli 18 bodů. Nejlepším střelcem zápasu byl s 20 body opavský Martin Gniadek.

Ústí nad Labem na palubovce mistrovského Nymburku uhrálo v první čtvrtině nerozhodný výsledek 26:26, ale v poločase favorit vedl už o 16 bodů a nakonec Severočechy deklasoval 114:78. Sedm domácích hráčů skórovalo dvojciferně, ale nejlepším střelcem zápasu byl ústecký Michael Thompson s 23 body.

Druhé Pardubice měly proti Svitavám navrch v každé čtvrtině a pod vedením Josepha Walla, autora 23 bodů a osmi doskoků, zvítězily 92:74. Děčín po domácí porážce od Kolína v posledním kole nadstavby druhý nezdar za sebou proti Středočechům nepřipustil a první bod v sérii získal po výhře 74:60.

Čtvrtfinále budou pokračovat ve středu, hraje se na čtyři vítězné zápasy.