Rubriky:

Míčové sporty

Baketbalistky USK se pokusí vybojovat bronz, v cestě stojí domácí gigant

15. dubna 2017 11:52 - Jekatěrinburg

Basketbalistky ZVVZ USK Praha mají šanci podruhé skončit na stupních vítězů v Evropské lize. K tomu však potřebují porazit v nedělním duelu o 3. místo obhájce titulu Jekatěrinburg. Ruský gigant, v jehož hale se Final Four koná, byl hlavním favoritem na vítězství, jenže v semifinále podlehl Fenerbahce 61:70. Pražanky v pátek smolně nestačily na Kursk a prohrály 80:87 po prodloužení.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zatímco na Kursk si české šampionky věřily a jen kousek jim chyběl k postupu, proti Jekatěrinburgu budou mít situaci o to těžší, že budou mít v nohách náročné semifinále. Navíc Jekatěrinburg rozhodně nechce v domácím prostředí prohrát oba zápasy. Zvláště když při předchozích deseti účastech, z toho v devíti v posledních devíti letech, nikdy neskončil hůře než třetí.

"Budeme hrát proti domácímu celku a pro ně by to byla úplná katastrofa, kdyby prohráli," řekla trenérka Natália Hejková. "Zápas o třetí místo bude těžký, protože Jekatěrinburg nebude chtít doma prohrát oba zápasy. Musíme je dostat pod tlak podobně jako Kursk a uvidíme, jak to dopadne," souhlasila španělská rozehrávačka Marta Xargayová.

Pražanky rovněž mají s nejbohatším týmem soutěže výrazně zápornou bilanci, ze sedmnácti posledních euroligových soubojů vyhrály jediný. Ovšem ten nejdůležitější, v předloňském finále. Následně nad Jekatěrinburgem uspěly i v Superpoháru, ale od té doby další tři duely prohrály včetně loňského semifinále.

Jekatěrinburg táhne zejména zřejmě nejlepší hráčka současnosti Diana Taurasiová, která je nejlepší střelkyní soutěže s průměrem 19 bodů na utkání. Pod košem vládne 203 centimetrů vysoká pivotka Brittney Grinerová, která jako jedna z mála hráček na světě dokáže zasmečovat. V týmu jsou také dvě bývalé nejlepší hráčky Evropy Alba Torrensová a Sancho Lyttleová, další americká pivotka Emma Meesemanová, Deanna Nolenová či slovinská rozehrávačka Nika Baričová.

"Bude to pro nás těžký zápas, protože Jekatěrinburg má vysoké hráčky, jednu přes dva metry. Nám ty centimetry proti nim budou chybět. Navíc jsou tam osobnosti jako Taurasiová. Naše hráčky odehrály v semifinále hodně minut, takže budeme muset dát šanci dalším hráčkám," řekla Hejková.

Utkání o 3. místo začne ve 13:30 SELČ, od 16:00 je na programu finále, ve kterém se střetnou Kursk a Fenerbahce Istanbul. Pro oba celky je to šance na premiérový titul. Fenerbahce už ve finále prohrálo v letech 2013 a 2014, Kursk se mezi dva nejlepší celky soutěže dostal poprvé.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.