Děčín v prvním semifinále NBL vyhrál těsně v Pardubicích

Pardubice/Nymburk

Basketbalisté Děčína v úvodním semifinále NBL zaskočili Pardubice a na jejich hřišti vyhráli těsně 69:67. Vedení v sérii se ujal podle očekávání také obhájce titulu Nymburk, který si doma snadno poradil s Opavou 100:64.

Přidají basketbalisté Nymburku další ligový titul? Na snímku Radoslav Rančík.

Děčín v této sezóně vyhrál jediný z pěti zápasů s Pardubicemi, na jejich hřišti navíc dvakrát jasně prohrál. Tentokrát ale předvedl velmi dobrou defenzivu, a i když většinu zápasu prohrával, tak po obratu v druhé půli těsně vyhrál.

Pardubice ještě 15 minut před koncem vedly o devět bodů, ale následnou desetiminutovku prohrály o dvacet bodů a Děčín si vypracoval jedenáctibodové vedení. Pak ale Východočeši předvedli během dvou minut šňůru 10:0 a ještě se dostali do vedení 65:64. Půl minuty před koncem ale dal rozhodující trojku hostující Ondřej Šiška a Děčín už si výhru pohlídal.

Hrdinou hostů byl ale především Tomáš Vyoral s 22 body. Tomáš Pomikálek přidal 17 bodů. Na straně domácích dali hned tři hráči po 15 bodech.

Nymburk doma koncertoval

Zatímco v Pardubicích se hrálo drama až do posledních sekund, v Nymburce bylo jasno už po první čtvrtině. V ní domácí nastříleli 34 bodů, odskočili Opavě na 15 bodů a náskok postupně zvyšovali. V poločase už to bylo o 31 bodů a hosté neměli šanci.

Nejlepším střelcem utkání byl s 18 body domácí pivot Kenneth Hall, který přidal i sedm doskoků. Dalších 14 bodů a osm doskoků zaznamenal Martin Kříž. Za hosty měl 15 bodů Viktor Cvek.

Semifinálové série pokračují ve středu opět v Nymburce a Pardubicích. Hraje se na čtyři výhry.