Házenkáři pražské Dukly vstoupili do finále výhrou v Plzni

Plzeň

Házenkáři Dukly Praha vyhráli v play off extraligy první finálový zápas. V hale obhájců titulu v Plzni zvítězili 24:22 a připravili Západočechy o domácí neporazitelnost v sezoně. Druhý duel v sérii na tři vítězství se znovu v Plzni hraje v neděli od 17:00. Do série o bronzové medaile vstoupili lépe hráči Zubří, kteří díky vydařené druhé půli deklasovali Lovosice 34:20.

Jan Syřínek z Dukly Praha (žlutý) zakončuje.

Plzeňští, kteří usilují o čtvrtý titul za sebou, si v první půli dvakrát vytvořili tříbrankový náskok, ale Dukla ho pokaždé rychle smazala. Domácí se ani po změně stran nedokázali soupeři gólově vzdálit, naopak Dukla využila jejich sedmiminutové střelecké odmlky, otočila na 21:19 a vedení už nepustila.

Hosté pozorně hlídali Michala Tonara, plzeňská střední spojka dala pouze dva góly. Klíčovým mužem vítězů byl brankář Tomáš Petržala, kterého domácí hráči v druhé půli překonali jen osmkrát.

Finále play off extraligy házenkářů - 1. zápas
Plzeň - Dukla Praha 22:24 (14:14)
Nejvíce branek: Poloz 6/3, Ivancev 4, M. Škvařil 3 - Mubenzem 5, Sviták 4/1, Reichl 4. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/2. Vyloučení: 5:5. Diváci: 1370.