Česko - Srbsko 0:3Volejbalistky prohrály v kvalifikaci o MS se Srbskem

Varšava

České volejbalistky utrpěly v kvalifikačním turnaji o postup na mistrovství světa 2018 první prohru. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera po úterní výhře nad Slovenskem dnes podlehly v duelu skupiny B ve Varšavě favorizovanému Srbsku 0:3 po setech 19:25, 18:25 a 24:26.

Český výběr se proti držitelkám bronzových medailí z mistrovství Evropy 2015 prosadil pouze v úvodu třetího dějství, slibný náskok se ale nepodařilo proměnit v zisk alespoň jednoho setu. Hlavní oporou českého týmu byla Aneta Havlíčková, která zaznamenala 11 bodů.

Trenér Pommer oproti úternímu duelu sáhl v základní sestavě ke dvěma změnám. Místo smečařky Bednářové nastoupila Kossányiová a blokařku Struškovou nahradila Nachmilnerová.

Důrazněji hrající Srbky ovládly úvodní dvě sady a ani jednou v nich soupeře nepustily do vedení. České volejbalistky dokázaly držet shodně krok vždy pouze do poloviny obou setů, v koncovkách nestačily.

Teprve v úvodu třetího setu se české hráčky zbavily nervozity a respektu. Zpřesnily kombinační souhru a podáním dostaly srbský tým pod tlak. Herní zlepšení znamenalo vedení 12:5, ale pak srbský trenér Terzič při nepříznivém vývoji vrátil do hry hlavní oporu Boškovičovou, která v utkání zaznamenala 28 bodů. Její návrat se projevil v rychlém obratu skóre. V dramatické koncovce český tým odvrátil dva mečboly, třetí už ne.

Vedle Islandu budou dalšímu soupeři českých volejbalistek ještě v sobotu domácí Polsko a v neděli Kypr. Vítězové skupin postoupí přímo na MS, celky z druhých míst půjdou do červencové baráže. Světový šampionát se uskuteční příští rok na přelomu září a října v Japonsku.