Česko - Lotyšsko 65:69Basketbalistky na úvod přípravy těsně prohrály s Lotyšskem

České basketbalistky v úvodním přípravném utkání před mistrovstvím Evropy prohrály s Lotyšskem 65:69. Nevyšel jim tak vstup do turnaje v Karlových Varech, kde je čekají ještě Čína a Srbsko. Svěřenkyně trenéra Ivana Beneše přitom vedly už o 16 bodů, ale v závěru dovolily soupeři skóre otočit. Nejlepší střelkyní byla s 19 body Alena Hanušová.

Česká basketbalistka Karolína Elhotová během přípravného duelu s Lotyšskem.

Češky v úvodu pět a půl minuty nedokázaly překonat lotyšskou obranu ze hry, ale soupeřkám dovolily odskočit jen na pět bodů a ztrátu rychle dohnaly. A to zejména zásluhou pivotek Hanušové a Ilony Burgrové. Nová kapitánka Kateřina Elhotová spoluhráčky neustále hecovala, žila týmem a rozdávala velmi dobré přihrávky.

V úvodu druhé půle navíc ukázala i střeleckou formu a rychlými sedmi body nastartovala český únik do dvouciferného rozdílu ve skóre. Ale závěr třetí části se Češkám nevydařil, mimo jiné zbytečné ztráty reprezentační debutantky Jany Hausknechtové dovolily Lotyškám návrat do zápasu po šňůře 11:0.

Zkušenější sestava sice na chvíli nápor Lotyšek odrazila, ale po střelách z dálky se dvě minuty před koncem třináctému celku posledního evropského šampionátu povedla další šňůra 12:0. Češkám to najednou v útoku vůbec nešlo a už nedokázaly zápas zvrátit. Lotyškám k výhře pomohla 16 body Anete Šteinbergaová, která uplynulou sezonu strávila v USK Praha.

Přípravný turnaj basketbalistek v Karlových Varech:
ČR - Lotyšsko 65:69 (16:18, 28:28, 54:48)
Nejvíce bodů: Hanušová 19, Burgrová 15, Kateřina Elhotová 10 - Šteinbergaová 16, Lakšaová 12, Babkinová 11. Fauly: 15:20. Trestné hody: 22/17 - 11/3. Trojky: 2:4. Doskoky: 36:38.
Srbsko - Čína 71:66 (26:19, 42:33, 58:49)