Vardar Skopje - Barcelona 26:25Jíchovi uniklo finále Ligy mistrů, Barcelona podlehla Vardaru

Kolín nad Rýnem

Házenkář Filip Jícha si o třetí titul v Lize mistrů nezahraje, neboť Barcelona podlehla v semifinále 25:26 Vardaru Skopje. Makedonský celek, který se dostal mezi nejlepší čtveřici v soutěži poprvé, se v neděli utká o prvenství s Paris St. Germain. Barcelonu, která je s devíti trofejemi nejúspěšnějším týmem v historii Ligy mistrů, čeká souboj o bronz s maďarským Veszprémem.

Házenkář Filip Jícha s Barcelonou triumf v Lize mistrů nezíská - ilustrační foto.

Jícha otevřel skóre semifinálového zápasu v Kolíně nad Rýnem, další gól už ale nepřidal. Jeho tým v prvním poločase dlouho těsně vedl, do šaten šel však s jednobrankovým náskokem (13:12) Vardar. V druhé půli už se Barcelona dostala do vedení pouze dvakrát v závěrečných minutách, koncovka ale vyšla lépe soupeři. Těsně před vypršením hrací doby rozhodl zápas, který řídili čeští sudí Václav Horáček a Jiří Novotný, svou trefou Chorvat Luka Cindrič.

Pětatřicetiletý Jícha vyhrál Ligu mistrů v letech 2010 a 2012 s německým Kielem, třikrát s ním odešel z finále poražen. V Barceloně působí od roku 2015.